BRUSLE PRO ZAČÍNAJÍCÍ BRUSLAŘE

Nedoporučujeme i pro začínající bruslaře plastové brusle zakoupené v supermarketech. Plastové boty typu lyžařských bot jsou zbytečně tvrdé a spousta klasických bílých rádoby krasobot bývají zase hodně měkké a nezpevňují dětem kotníky. Pro začínající i mírně pokročilé bruslaře doporučujeme komplet boty plus brusle značky Botas, např. Botas Peggy (sice se již nevyrábějí, ale lze je nalézt v e-shopech), Botas Nela či Botas Elis. Cenově se nijak neliší od bruslí v supermarketech, naopak Botas Peggy lze nalézt v e-shopech za cenu již kolem 600,- Kč.

Brusle musí být po tréninku řádně otřeny a vysušeny!

Odkazy: www.botas-sport.cz/

 

KRASOBRUSLE PRO POKROČILÉ A VÝKONNOSTNÍ BRUSLAŘE

Pro krasobruslaře, kteří se již věnují výkonnostnímu krasobruslení nebo začínajícím krasobruslařům, kteří zamýšlejí do budoucna se krasobruslení věnovat více, doporučujeme již kvalitnější kožené boty a nože např. italských značek Risport a Edea a kanadské značky Jackson. Boty musí být měkce polstrované ale zároveň pevné, nože jsou správně vyváženy a mají více zoubků umožňující správné provedení krasobruslařských skoků a piruet. Všechny renomované značky mají ještě boty a brusle určeny pro jednoduché skoky a pro vícečetné skoky. Nakupujte krasobrusle po poradě s trenérem, ten nejlépe určí, zda vámi vybrané brusle jsou pro vašeho krasobruslaře vhodné! 

Pokud budete nakupovat bazarové boty a brusle, žádejte prodávajícího o zaslání fotografie, ze které bude patrné, zda nejsou boty zlomené. Takhle kvalitní boty a brusle většinou vydrží používání i více sezón, ale někdy se stane, že v základním modelu, který je určen pro jednoduché skoky, skáče bruslař dvojité skoky a tehdy může dojít ke zlomení boty. 

Profi krasobrusle brousí paní Radová v Náchodě www.icedream.cz/brouseni-krasobrusli.html , na stránkách je i odkaz na jejich pobočku v Praze. V Praze nově poskytuje nejen službu broušení bruslí paní Dagmar Toulová www.toulova.cz/ .

Odkazy:

www.icedream.cz/index.php

www.toulova.cz/

www.edeaskates.cz/edea/

www.krasobrusle.cz/kontakt.php

 

Užitečné odkazy:

 Český krasobruslařský svaz

Projekt Bruslička